Macgain Şampuanı Herkes Kullanabilir Mi?

Macgain şampuan bilindiği gibi saç uzaması ve saçların yeterli seviyede beslenmesine yardımcı olan bir şampuandır. Tamamen bitkisel bir içeriğe sahip olması ile bütün kadınları cezbetmektedir. Genel olarak kadınlar tarafından kullanılsa da erkeklerin de kullanabileceği bir şampuan olduğunu belirtelim. Özellikle saçları zayıflamış yıpranmış herkes bu şampuandan faydalanabilir. Ortalama bir süreçte bir kadının saçlarını normalden 3 kata kadar daha fazla uzama sağladığı ispatlanmıştır. Bu süreç içerisinde isteyen kişiler macgain kullandıktan sonra kendi şampuanını da kullanarak saç yapısında sağlıklı bir oluşum sergileyebilir. Ürünün en çok sorunlarından birisi herkesin bu şampuanı kullanıp kullanamayacağı. Ürünün tamamen bitkisel olması ve bir yan etki içermemesi nedeni ile her birey bu ürünü kullanabilir. Ancak saçlarda herhangi bir hastalığı olan kişiler (saç kıran vb) ürünü kullanmasına rağmen tam bir etki göremeyebilir.

macgain-saç-uzatma

Saç hastalıkları bilindiği üzere çok yaygın olmayan ama can sıkan sorunlardır. Özellikle saç kıran gibi saçları döken bir hastalık insanları çok zora sokmaktadır. Macgain gibi bir saç uzatıcı kullansanız bile saçlarınız tamamen uzamaya başlamayabilir. Bu konuda bir güvence veremeyiz. Saç hastalığı olup kullanan bazı müşterilerimiz olumlu sonuçlar almış olmasına rağmen bazı müşterilerimizde memnun kalmadığını yönünde duyumlar aldık. Bu neden saç hastalığı olan bireylere kullanın ya da kullanmayın gibi bir duyuru yapamıyoruz. Tam olarak hangi hastalıklarda fayda ettiği hangi hastalıklarda fayda etmediği ispatlanmış durumda değildir.

Macgain Saçlarda Ne Kadar Uzama Sağlar?

Macgain saç köklerini besleyerek doğal bir uzama sağlaması nedeniyle saçları yıpratmaz. Saçları tamamen güçlü ve dolgun bir seviyede uzamaya iter. Ortalama bir kadında normalin 3 katına kadar etki etse de bazı kadınlar da bu seviye 2 kat olarak tespit edilmiş. Bu kişinin saç yapısından kaynaklanan bir uzama sürecidir. Özellikle düz saçlı kadınlarda çok daha fazla uzama gösterdiği görülmektedir. Eğer ürünü düzenli bir şekilde kullanırsanız örneğin saçlarınız ayda 3 cm kadar uzuyorsa ayda 9 cm kadar uzama görebilirsiniz. Ancak düzenli kullanım bu kısımda çok önemlidir. Bu sebeple kadınların çok çeşitli bir çok ürün kullanmak yerine sadece macgain şampuan kullanarak saçlarını uzatmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü çok sayıda bakım ürünü kullanmakta saçları yıpratabilir. Bu nedenle tescillenmiş etkiye sahip macgain saçlarını uzatmak için size yetecektir.